Content »
 
shutterstock-5712257951782596716.jpg
 
 

ANTTI KÄÄRIÄ

Elektroonika projekteerija

Lõpetasin 2005. aasta suvel Tampere Tehnikaülikooli diplomeeritud elektrotehnikainsenerina. Peaainena õppisin elektroonikaseadmete projekteerimist. Sama aasta sügisel helistas üks õpinguteaegne sõber Aumec Systems Oy-nimelisest firmast ja pakkus töökohta elektroonikaseadmete testijana. Võtsin sellest huviga tuld ning samal alal töötan siiani. Aastate jooksul on juhtunud nii mõndagi. Aumec Systems sai Stera Technologies Oy osa 2008. aastal ning ühtaegu asendus minu testimistöö elektroonika projekteerimisega. Minu arvates on olnud väga hea kogemus näha elektroonikatootmist mitmelt eri tasandilt ning märgata, kuidas projekteerimisel leitud lahendused võivad lihtsustada või  raskendada tootmist mitmel eri viisil. 

 
kaaria2-vaaka2jpg1820065048.jpg
 
 

Mu tööpäevade sisu on üpris kirju. Tööülesannete hulgas on tootmisosakonna seadmete ja testiaparaatide käivitamine, hooldus ja ülalpidamine, elektroonikaseadmete kvaliteedikontroll ning elektroonikatoodete projekteerimine. Vastutan meie elektroonikaüksuse tootearenduse eest koos oma meeskonnaga. Mul on alluvateks kaks projekteerijat ning nendega teengi kõige tihedamat koostööd. Sellele meeskonnale lisaks on meil kogu elektroonikaüksus. Kõik selle töötajad tunnevad üksteist ning me tegutseme üheskoos iga päev. Õnneks on meil siin koos tõesti hea seltskond.

Minu meelest tuleb sellest töös kõige paremini toime selline inimene, kellel on lisaks teadmistele ja oskustele ka loovust, kannatlikkust ja soovi õppida kõike uut. Unustada ei tohi ka programmeerimisoskusi, sest tänapäeval põhineb seadmete töö üha rohkem mikrokontrolleritel. Niisugustest tööst unistav inimene peaks meeles pidama ka seda, et teadmised alati ei aita, kui tehnika ega elektroonika vastu ei tunta tõelist huvi.

Ise olen ma sellesse valdkonda kiindunud ning töös on kõige parem see, et saan end projekteerijatöös arendada. Lisaks hindan ma seda, et olen saanud projekteerijana üpris vabalt tegutseda. Ja kuigi vigade otsimine ei kuulu tingimata minu lemmiktööülesannete hulka, on õnnestumisest saadavad elamused siiski need, mis selle ära tasuvad.

Tagasi