Content »
 
 

erkki räsänen

Keevitaja, Kaavi

Olen esialgse koolituse poolest viipekeele tõlk. Tegin seda tööd neli aastat, kuni 2001. aastal krooniti mind Seinäjoel tangokuningaks. Meelelahutaja karjäär võttis minult 15 aastat, kuni jõudsin järeldusele, et esinemiste kõrval oleks tore teha ka mingit regulaarsemat tööd. Läksin metalliala koolitusele, kuid see jäi tõesti lühikeseks, kui märkasin 2015. aasta sügisel ajalehes Stera värbamiskoolituse kuulutust ning otsustasingi sinna minna. See tasus ära, sest järgnes alaline töökoht ning seda teed käin ma siiani.

 
erkki-rasanen.jpg
 
 

Töötan Kaavi tehases keevitajate meeskonnas. Töö on kahes vahetuses ehk olen üle nädala hommikuses ja õhtuses vahetuses. Hiljuti asusin uuele töökohale, sinna, kus keevitatakse eri töö- ja metsamasinate kütuse-, hüdraulika- ja õlimahuteid. Oma töös viimistlen keevitusrobotilt tulevaid osi. Varem keevitasin erinevaid lahtisi osi. Koos minuga töötab samas meeskonnas ja vahetuses 5-6 inimest ja nemad ongi minu lähimad töökaaslased. 

Selles töös nõutakse täpsust, sitkust ja keskendumist. Töörütmist tuleb kinni pidada, samas kvaliteedist tingimata. Töötaja peab mõistma, et selles valdkonnas on kvaliteet ja tootlikkus asjad, mille abil püsitakse konkurentsis ehk kliendid maksavad kvaliteedi eest.

Vana tangolauljana võin öelda, et kuigi selles töös on selged viisid, peab alati olema ka sobivalt väljakutseid. Väidaksingi, et just töös esitatavad väljakutsed on siin see parim. Hindan ka seda, et töökaaslased on toredad ja töö on regulaarne. See on heaks vastukaaluks lauljana esinemisele. Jah, vahel on töökaaslased palunud mul laulda, ega olen neile vastanud, et siis võivad nad ise tulla minu eest keevitama.

Tagasi