Olin 22-aastane noor mehehakatis, kui avasin esmakordselt Stera, tollase Levyosa tootmisosakonna ukse. Olin just tulnud sõjaväest, kui kuulsin vabast laseroperaatori töökohast, ning otsustasin kandideerida. Olin olnud varem metallitöökojas suvetöödel ning huvi selle ala vastu oli minus seal ärganud.
Olen jõudnud oma karjääri jooksul teha Steras mitmesuguseid töid. Umbes kolm aastat töötasin laserioperaatori ja metall-lehtede töötlemiskeskuse juhina. Mulle anti vähehaaval rohkem vastutust ning seejärel asusin meeskonnajuhi rolli. Pärast seda sain töödejuhatajaks. Praegust tootmisjuhitööd olen teinud alates 2018. aasta kevadest.
Minu vastutusalasse kuulub mehaanikatootmine. See sisaldab muu hulgas metall-lehtede töötlemiskeskusi, lasereid, töötlust ja valtsimist. Ühtekokku töötab Tammelas osade tootmisel 60 inimest. Mina vastutan muu hulgas töötlemis- ja metall-lehekeskuste hoolduse ning tööriistade tellimise, samuti üldse oma vastutusalasse kuuluvate seadmete ja laadurite korrashoiu eest. Vajaduse korral suudan asendada ka meie seadmete juhtimisprogrammide koostajaid. Tegutsen kahe töödejuhataja ülemusena ning nende ja omaenda ülemusega teengi kõige tihedamat koostööd. Töönädala vältel tuleb istuda üpris paljudel tootmisnõupidamistel. Korraldan iga nädal ka oma personalile infotunni, kus arutatakse algava nädala töid, võimalikke tööõnnetusi, ohuolukordi ning reklamatsioone.
Olen hariduse pooleset masinatehnik. Lisaks olen oma töökarjääri jooksul Sterlas saanud üpris palju tööandja korraldatud koolitust. Olen näiteks sooritanud tööde juhtimise erieksami ning tööuurija eksami.
Minu meelest nõuab see töö kindlameelsest ja punktuaalset iseloomu. Tööd tuleb ära teha õigeaegselt ja usaldusväärselt. Kuigi tööülesanded on põhimõtteliselt päevast päeva samad, kujuneb iga päev siiski erinevaks. Ütleksingi, et just see töö vaheldusrikkus hoiab huvi pidevalt ülal. Tehnoloogiavaldkond on huvitav ning Steras on hea töökollektiiv.