Content »
 
shutterstock-5712257951782596716.jpg
 

PERTTU MAJAPURO

PROJEKTIJUHT, TAMMELA

Pärast ajateenistuse läbimist alustasin õpinguid Turu Rakenduskõrgkoolis. 2016. aastal, olles tööstustehnoloogia ja juhtimise õpingute viimasel kursusel, tegin oma lõputöö Steras, mille käigus arendasin uue ISO standardi põhjal tarnija auditeerimise protsessi.

 
perttu-vaaka1173145156.jpg
 
 

Pärast kooli lõpetamist sain jätkata tööd Steras. Veel õpingute ajal, olles juba omandanud oma varasematel töökohtadel projektijuhtimise kogemuse, sain meie Tammela tehasest paar siseprojekti, mida eest vedada. Need väikesed projektid kasvasid peagi suurteks, kui võtsin vastutava rolli Stera ühe suurkliendi tootesarja juurutamise eest tootmises. Esmalt alustati tootmist Tammela tehases ja pärast seda toetasin selle tootesarja tootmise alustamist meie Eesti tehases. Järk-järgult viisime kogu tootmise üle Eesti tehasesse. Projekti lõpus pühendusin üsna palju selle konkreetse kliendi kvaliteedinõuetele, nii et mõnes tootegategoorias hoolitsen endiselt nende kvaliteediprobleemide eest.

2019. aastal sain uue suure projekti, mida eestvedada, kui mõned Stera tehased alustasid tootmist uuele kliendile. Samal ajal sain tegeleda mõningate müügijuhtimise ülesannetega.

Projektijuhina on minu töökohustused üsna mitmekülgsed, hõlmates muuhulgas tootmise laiendamist ja arendamist, kvaliteedijuhtimist, müüki ning IT- ja automaatikaküsimuste arendamist. Töötan iga päev erinevate inimeste ja teemadega. Minu töö eeldab head inglise keele oskust aga see pole minu jaoks probleem – vastupidi, mind on alati paelunud rahvusvahelised suhted ja mulle meeldib, kui saan suhelda inglise keeles. Hetkel omandan töö kõrvalt magistrikraadi müügijuhtimise erialal inglise keeles.

Stera on andnud mulle võimaluse ennast arendada mitmekülgsetes ja väljakutseid pakkuvates tööülesannetes. Tööandja on mind ka õpingute käigus pidevalt toetanud ja julgustanud. Tulevastele projektijuhtidele ütleksin, et see töö eeldab nii head organiseerimisvõimet kui ka ajakava haldamist. Töölaual olev ülesannete nimekiri tuletab mulle pidevalt meelde järgmisi asju, mida haarata.

 

Tagasi