Alustasin õpinguid Turu ametikoolis 2008. aastal ja lõpetasin CNC masinaehitaja erialal 2011. aastal. Vahetult enne kooli lõpetamist uuriti ettevõttest Stera metallitöötlemise üliõpilase kohta ja õpetaja võttis minuga ühendust. Olin 19-aastane noor õpilane, kes oli huvitatud mehaanilisest tööst ja kõigest tehnoloogiaga seonduvast, nii ma nägin seda kui suurepärast võimalust minna otse koolist tööle. Kooli kõrvalt töötasin metallitöökojas lehtmetalli keevitajana, kuid see ei vastanud minu haridusele ning samas soovisin ka uusi väljakutseid, mis võimaldaksid kasutada minu oskusi. Alguses võeti mind tööle suviseks perioodiks. Kuid mõne kuu möödudes sõlmiti minuga tähtajatu tööleping ja nii ma töötan siin tänaseni naeratus näol.
Umbes aasta olin CNC pingi operaator ning lisaks tegelesin tööriistade ja pingi hooldusega. Samal ajal käivitasin ületoodud lehetöötlemiskeskuse detailide tootmist ning ühtlasi jäin ka selle masina operaatoriks paariks aastaks.
2013 aastal anti mulle võimalus kaasa lüüa suures autotööstusprojektis ja robotite juurutamises ning programmeerimises. See projekt oli arvatavasti minu karjääri kõige otsustavam verstapost. Tootmises võeti kasutusele mitmeid uusi seadmeid ja tooteid. Peagi sain aru, et olen vastutav robotite programmeerimise ja nende hoolduse koordineerimise eest. Suuremad projektid nõudsid järjest rohkem uusi programmeerimisoskusi ja hooldusressursse, mis andis mulle omakorda võimaluse koolitada uusi töötajaid ning jagada nendega oma teadmisi. Tänaseks töötavad need inimesed minu all hooldus- ja automatiseerimismeeskonnas tehes suurepärast tööd.
2015. aastal otsustasin minna edasi õppima Turu Rakenduskõrgkooli masinaehitust ja tootmistehnikat. Kooli kõrvalt asusin meeskonnajuhi rolli ja selle tulemusena määrati mind Turu tehase projektijuhiks, kes vastutas uute automaatika- ja hooldusprojektide eest aastatel 2017-2018. Kooli lõpetasin 2019. aasta kevadel inseneri erialal ja praegu töötan Turu tehases juhtimisrühma arendusjuhina, vastutades teiste üksuste tehaste üldhoolduse ja tootmise arendamise projektide eest. Samas olen ka Stera automatiseerimise meeskonna juhendaja. Töö on sisukas ning palju tööd on veel ees! Positiivne on see, et iga päev on erinev ja väljakutseterohke. Igapäevane töö näeb ette: Stera kõigi tehaste hooldust ja koordineerimist, varuosade ja seadmete hankimist, projektijuhtimist, juhendaja tööd ja tuge.
Töö nõuab pingetaluvust, otsustusvõimet ning head organiseerimise oskust - aga see ongi see, mis mulle meeldib.